Gra jest dostępna na dużej platformie, na której można znaleźć dziesiątki tysięcy innych gier komputerowych.

Raport o istniejącej grze, w której wirtualne dzieci używają i rozprowadzają kokainę, został otrzymany przez Generalną Dyrekcję ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej kilka dni temu. W chwili obecnej Generalna Dyrekcja ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej nie stwierdziła żadnego naruszenia prawa ani przestępstwa, informuje BNT .

GDBOP obiecało skontaktować się z europejską platformą, na której dostępna jest gra, w celu podniesienia limitu wiekowego wymaganego do dostępu.

Przypomnijmy, że wczoraj urząd Rzecznika Praw Obywatelskich zwrócił się do Ministerstwa Edukacji, Bułgarskiej Agencji Ochrony Dzieci, Agencji Ochrony Dzieci i Stowarzyszenia Rodziców o podjęcie pilnych działań w związku z omawianą grą.

Nowa gra grozy atakuje dzieci narkotykami i morderstwami

Gra jest dostępna na dużej platformie, na której można znaleźć dziesiątki tysięcy innych gier komputerowych.

Starszy komisarz Władimir Dimitrow, dyrektor Dyrekcji ds. Cyberprzestępczości w Generalnej Dyrekcji Śledztw Kryminalnych i Zapobiegania Przestępstwom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, skomentował:

„Badamy sprawę, koordynując ją z innymi instytucjami, ponieważ przy pierwszym czytaniu nie możemy stwierdzić żadnego przestępstwa ani naruszenia takiego prawa lub regulaminu, raczej problem jest moralny. I raczej tutaj możemy udzielić porady rodzicom”.

Bułgarska Agencja Rozwoju Dzieci nie dysponuje danymi na temat liczby dzieci w Bułgarii, które dotychczas grały w tę grę.

Uwaga, rodzice! Gra online uczy dzieci, jak sprzedawać narkotyki

„Planujemy skontaktować się z platformą i przynajmniej poprosić ich, zaprosić ich, aby ustalili limit wieku, aby ograniczyć możliwość obniżenia tego limitu przez dzieci poniżej 16 roku życia” – dodał Dimitrov.

„My, jako ośrodek i infolinia, będziemy informować zarówno Bułgarską Komisję Antyigrzyska, jak i naszych międzynarodowych partnerów, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć, co można zrobić. Z pewnością poruszymy również kwestię ponownego wprowadzenia monitoringu i odpowiednich regulacji dla tego typu gier” – powiedziała Yana Aleksieva ze Stowarzyszenia Rodziców.

Agencja Ochrony Dzieci przypomina, że ​​codziennie między godziną 13:00 a 18:00 dzieci mogą kontaktować się z konsultantami, wysyłając wiadomości na czacie, dotyczące wszelkich kwestii, które je niepokoją.

„24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu SACP ma krajową linię telefoniczną dla dzieci 116 111. To internetowy przyjaciel każdego dziecka w Bułgarii, chociaż jest uznawany niemal za linię dla ofiar nadużyć wobec dzieci, w rzeczywistości funkcją tej linii jest to, aby każde dziecko w chronionym środowisku mogło podzielić się wszystkim, co je dręczy” – powiedział Tsvetelin Kanev, ekspert państwowy w SACP.

W przyszłym miesiącu Agencja uruchomi także aplikację „CyberKids Patrol”, dzięki której dzieci będą mogły zgłaszać nieprawidłowości w szkole, na ulicy lub w przestrzeni online.

Źródło: https://www.vesti.bg/bulgaria/gdbop-za-igrata-s-kokain-i-deca-niama-prestyplenie-6231299