100 procent zapytanych zgodziło się z tym

Ostatnio bardzo modne stały się ćwiczenia z psychologii ludowej. Codziennie w mediach mówi się o Bułgarach. Bułgar był taki, Bułgar był taki.

To banalne i bezużyteczne. Jaki jest sens powtarzania w kółko tych samych rzeczy? Kiedy już wszyscy będziemy świadomi, kim jest Bułgar, czas powiedzieć sobie nawzajem, kim nie jest.

Zrobiłem szybką ankietę socjologiczną na Facebooku i na podstawie komentarzy użytkowników znalazłem następujące prawidłowości:

1. Bułgar nie jest chłopem. 100 proc. przesłuchiwanych to błękitnokrwiści, spadkobiercy dawnych rodów arystokratycznych z „Wrajdebnej”, „Storgozii” i „Nowoczesnego Przedmieścia”. Owce i krowy można było zobaczyć tylko na zdjęciach. Nie wiedzą, czym jest toaleta zewnętrzna. Ich dziadkowie palili fajki z kości słoniowej, pili gin przy tradycyjnej godzinie piątej w wiedeńskim barze i nigdy nie pchali łopaty. Ich babcie nosiły jedwabną bieliznę i lniane parasolki. Ogólnie rzecz biorąc, bułgarska wioska jest rodzajem mitu. Ostatni chłopi zmarli jeszcze przed niewolą turecką.

2. Bułgar nie jest leniwy. 100 procent respondentów jest niezwykle pracowitych i posiada niezwykle cenne umiejętności we wszystkich obszarach, ale kto wie, dlaczego nikt nie chce ich zatrudnić i dlatego obecnie tymczasowo „pracują varho sebesi” lub znajdują się na godnej pozazdroszczenia pozycji „ja” uszyć sobie”. Istnieją także dziesiątki tysięcy „twórców treści wirtualnych”. Kto ma bzika na punkcie pracy dla żyjących rodziców?

3. Bułgar nie jest analfabetą. 100 procent pytanych doskonale włada mową ojczystą „och, kochanie”. Wiedzą, że jest napisane „nie wiem”, „nie wiem”, „średnio”, „emocja” i inne tego typu bzdury. Jeśli wiesz, jak wymówić te słowa, nie jesteśmy głupcami.

4. Bułgar nie jest niezadowolony seksualnie. Jeśli uważasz, że ogromna potencja seksualna Bułgarki to mit, opublikuj na Facebooku zdjęcie nagiej kobiety z dużym biustem. 100 procent pytanych komentuje okrzykami „och, kochanie”, „jak ten na mnie spadnie, to go złamię”, „w ogóle ich nie spowalniamy, bracie” itp. To pokazuje, że Bułgar jest nie tylko bestią w łóżku, która kopuluje co najmniej 5-6 godzin w nocy, ale ma też siłę na kolejne wyczyny w wirtualnej przestrzeni.

5. Bułgar nie jest niewykształcony. 100 procent pytanych to prawdziwi panowie i panie. Są uprzejmi i uważni w stosunku do obcych. Nigdy nie przeklinają, są tolerancyjni wobec opinii innych ludzi. Ich maniery są nienaganne, zwłaszcza podczas jedzenia. Śmieci wyrzucają tylko w wyznaczonych miejscach – najczęściej przez okno. Bułgaria to kraj, w którym nie widać wyrzuconego na ulicę niedopałka, pustej plastikowej butelki po piwie czy opakowania po waflu.

6. Bułgarskie kobiety nie są łatwe. 100 procent pytanych kobiet jest skrajnie niedostępnych. Nigdy nie uprawiali seksu dla korzyści materialnych. Dla nich stosunek seksualny jest świętym aktem zbudowanym na atrakcyjności duchowej. Mówi się, że istniały odrębne podmioty, które wykonywały usługi oralno-pochwowe w zamian za prezenty z centrum handlowego, ale jest to niepotwierdzona złośliwa informacja. Takich kobiet nikt nie widział. Bułgarskie kobiety są nieśmiałe i wyznają surowe wartości patriarchalne. Większość z nich zachowuje dziewictwo aż do ślubu. Seks analny jest tematem tabu i żadna z ankietowanych go nie praktykowała.

7. Bułgar nie ma złej higieny. 20 proc. ankietowanych kąpie się dwa razy dziennie, a pozostałe 80 proc. 3-4 razy dziennie. Można się zastanawiać, skąd bierze się ten ciężki smród kwaśności w komunikacji miejskiej.

8. Bułgar nie jest zazdrosny. 100 procent pytanych to ludzie o szerokich horyzontach, którzy cieszą się z sukcesów innych. Jeśli sąsiad kupuje nowy samochód, jest bardzo szczęśliwy. Jeśli kupi nowy dom – nie mogą spać ze szczęścia i szczerze życzą mu, aby jego majątek się pomnażał. W przeciwieństwie do innych narodów Bułgarzy traktują ludzi sukcesu z szacunkiem i nigdy nie używają obraźliwych wyzwisk.

9. Bułgarski nie jest prosty. 100 procent pytanych ceni sztukę i zna dogłębnie całą twórczość Tony’ego Storaro i Galeny. W ich domowych bibliotekach jedynymi książkami są książki kucharskie, ale to literatura, quo.

Źródło: trud.bg